خريد بک لينک ارزان
سایت کوتاه کننده لینک
بهترین آموزشگاه آشپزی در تهران
آموزشگاه شیرینی پزی
آموزشگاه کافی شاپ
تور آنتالیا
ویزای تایوان
تور کانادا
خرید پیپ اصل
نحوه عملكرد برج خنك‌كننده خيس طراحي لوكس و دكوراسيون اداري و تجاري
درباره من
موضوعات
  موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :محمدي
تاريخ: ۱۰ بهمن ۱۳۹۶ ساعت: ۰۶:۱۵:۲۵

ساختار و عملكرد برج خنك كننده خيس

 

 پالايشگاه‌ها ، كارخانه‌ها و مكان‌هاي صنعتي در حين انجام كار گرماي بسيار زيادي از خود توليد مي‌كنند ، كه اگر اين گرما را به روشي دفع نكنند باعث آلودگي محيطي مي‌شود . برج خنك كننده خيس  توسط چرخشي بين آب‌وهوا اين گرما را گرفته و توسط اتمسفر دفع نمايند .

نحوه عملكرد برج خنك‌كننده خيس

برج خنك‌كننده خيس مانند يك كولر تبخيري مي‌ماند كه با واكنشي مانند كشش وا‌داشته و جريان ناهمسو فعاليت دارد . هوا از پايين برج خيس وارد مي‌شود و از بالاي برج خارج مي‌شود . آب گرم نيز هم از بالاي برج توسط كندانسور بر روي جريان هواي موجود در برج هم پاشيده مي‌شود . اين مراحل باعث مي‌شود كه مساحت زيادي از آب در برابر هوا قرار بگيرد و سنگيني آب نسبت به هوا باعث سقوط و تبخير شدن مقداري از قطرات آب مي‌شود و باقي‌مانده آب‌خنك مي‌شود . به اين روش دما و رطوبت هوا زياد مي‌شود و آب‌خنك شده‌اي كه در پايين برج خيس جمع شده است به كندانسور پمپ انتقال پيدا مي‌كند تا گرماي اضافي را جذب خود كند .

گردش هوا در برج خنك‌كننده خيس

گردش هوا در برج خيس توسط فن صورت مي‌گيرد ، براي همين برج خنك‌كننده خيس را در رده‌بندي كشش واداشته قرار مي‌دهند . البته نوع ديگري به‌جز فن هم وجود دارد و آن‌هم كشش طبيعي خود برج خنك‌كننده خيس مي‌باشد كه مانند يك دودكش بزرگ عمل مي‌كند . هوا در برج خنك‌كننده خيس مقدار زيادي تبخير شده آب به همراه خود دارد ، براي همين از هواي بيرون از برج سبك‌تر است . هواي سبك هم اصولاً در مجاورت بالا برج قرار مي‌گيرد و هواي سنگين هم در پايين طبيعتاً قرار مي‌گيرد و جريان هوا هم از پايين به بالاي برج خنك‌كننده خيس در ارتباط است . دراين‌بين جريان هوا توسط اتمسفر موجود كنترل مي‌شود و برج خنك‌كننده با كشش طبيعي كه دارد احتياج به قدرت خارجي براي برقراري با جريان هوا ندارد . البته هزينه ساخت آن نسبت به كشش واداشته بيشتر است .

اولين ايده برج خنك‌كننده خيس توسط يك حوضچه آب فشان صورت گرفت ، كه با عملكرد پاشيدن آب گرم در هوا و سقوط آن در حوضچه هوا را خنك مي‌كرد . البته اين روش معايبي هم داشت مثل اتلاف آب در برابر كشش هوا بسيار زياد بود و همچنين آب حاصله ممكن بود گرد خاك را هم جذب خود كند .

 

انواع برج خنك كنكولينگ تاورقيمت برج خنك كنندهتوليد برج خنك كنندهنصب و راه اندازي انواع برج خنك كنندهتهويه مطبوع ,  برج خنك كننده مدار باز  , پكينگ ,
تعميرات برج خنك كنندهبرج خنك كننده فايبرگلاسبرج خنك كننده آببرج خنك كن جريان متقاطع , برج خنك كننده گرد 


برچسب‌ها: ،

نظرات (0)
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
آواتار :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :
[ ]