مرکز فروش توتون پیپ
خرید پیپ اصل
نمایندگی تفال
بهترین مدل اتو بخار تفال
قیمت زودپز برقی
سنگ تراورتن
نحوه عملكرد برج خنك‌كننده خيس طراحي لوكس و دكوراسيون اداري و تجاري
درباره من
موضوعات
  موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :محمدي
تاريخ: ۱۰ بهمن ۱۳۹۶ ساعت: ۰۶:۱۵:۲۵

ساختار و عملكرد برج خنك كننده خيس

 

 پالايشگاه‌ها ، كارخانه‌ها و مكان‌هاي صنعتي در حين انجام كار گرماي بسيار زيادي از خود توليد مي‌كنند ، كه اگر اين گرما را به روشي دفع نكنند باعث آلودگي محيطي مي‌شود . برج خنك كننده خيس  توسط چرخشي بين آب‌وهوا اين گرما را گرفته و توسط اتمسفر دفع نمايند .

نحوه عملكرد برج خنك‌كننده خيس

برج خنك‌كننده خيس مانند يك كولر تبخيري مي‌ماند كه با واكنشي مانند كشش وا‌داشته و جريان ناهمسو فعاليت دارد . هوا از پايين برج خيس وارد مي‌شود و از بالاي برج خارج مي‌شود . آب گرم نيز هم از بالاي برج توسط كندانسور بر روي جريان هواي موجود در برج هم پاشيده مي‌شود . اين مراحل باعث مي‌شود كه مساحت زيادي از آب در برابر هوا قرار بگيرد و سنگيني آب نسبت به هوا باعث سقوط و تبخير شدن مقداري از قطرات آب مي‌شود و باقي‌مانده آب‌خنك مي‌شود . به اين روش دما و رطوبت هوا زياد مي‌شود و آب‌خنك شده‌اي كه در پايين برج خيس جمع شده است به كندانسور پمپ انتقال پيدا مي‌كند تا گرماي اضافي را جذب خود كند .

گردش هوا در برج خنك‌كننده خيس

گردش هوا در برج خيس توسط فن صورت مي‌گيرد ، براي همين برج خنك‌كننده خيس را در رده‌بندي كشش واداشته قرار مي‌دهند . البته نوع ديگري به‌جز فن هم وجود دارد و آن‌هم كشش طبيعي خود برج خنك‌كننده خيس مي‌باشد كه مانند يك دودكش بزرگ عمل مي‌كند . هوا در برج خنك‌كننده خيس مقدار زيادي تبخير شده آب به همراه خود دارد ، براي همين از هواي بيرون از برج سبك‌تر است . هواي سبك هم اصولاً در مجاورت بالا برج قرار مي‌گيرد و هواي سنگين هم در پايين طبيعتاً قرار مي‌گيرد و جريان هوا هم از پايين به بالاي برج خنك‌كننده خيس در ارتباط است . دراين‌بين جريان هوا توسط اتمسفر موجود كنترل مي‌شود و برج خنك‌كننده با كشش طبيعي كه دارد احتياج به قدرت خارجي براي برقراري با جريان هوا ندارد . البته هزينه ساخت آن نسبت به كشش واداشته بيشتر است .

اولين ايده برج خنك‌كننده خيس توسط يك حوضچه آب فشان صورت گرفت ، كه با عملكرد پاشيدن آب گرم در هوا و سقوط آن در حوضچه هوا را خنك مي‌كرد . البته اين روش معايبي هم داشت مثل اتلاف آب در برابر كشش هوا بسيار زياد بود و همچنين آب حاصله ممكن بود گرد خاك را هم جذب خود كند .

 

انواع برج خنك كنكولينگ تاورقيمت برج خنك كنندهتوليد برج خنك كنندهنصب و راه اندازي انواع برج خنك كنندهتهويه مطبوع ,  برج خنك كننده مدار باز  , پكينگ ,
تعميرات برج خنك كنندهبرج خنك كننده فايبرگلاسبرج خنك كننده آببرج خنك كن جريان متقاطع , برج خنك كننده گرد 


برچسب‌ها: ،

نظرات (0)
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
آواتار :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :
[ ]